Novinky

Historická oslava Jeruzaléma v katedrále sv. Víta

V předvečer židovského svátku Jom Jerušalaim, který se slaví jako připomínka znovusjednocení města pod židovskou správu, se konalo v katedrále sv. Víta na Pražském hradě historické setkání křesťanů, Židů a lidí dobré vůle. Ještě nikdy v dějinách se nesešli představitelé obou duchovních proudů, které společně utvářely naši civilizaci, na českém území na tak symbolicky významném místě.

Více informací

Všichni jsme lidi 2017

Čtrnáctého ročníku akce „Kulturou proti antisemitismu“ se v neděli 23. dubna 2017 v Praze zúčastnilo více než 600 občanů všech generací, mezi nimiž nechyběli pamětníci holocaustu, umělci, politici i desítky studentů z Čech a Německa.

Více informací

Turné tří náboženství

Donald Trump zahájil své zahraniční cesty výpravou, která by se dala nazvat „turné tří náboženství“. Demonstrativně navštívil centra tří velkých monoteistických náboženství, judaismu, křesťanství a islámu. Nejprve přicestoval do hlavního města Saúdské Arábie, o dva dny později navštívil Svatou zemi a hned poté odletěl do Vatikánu. V družině čítající přes 600 členů nechyběla manželka Melanie a dcera Ivanka s manželem Jaredem Kushnerem.

Více informací

Česká věž – rozhledna v Jeruzalémě

Vážení přátelé,

Ve spolupráci s Českým centrem Tel Aviv si Vás dovolujeme pozvat k účasti na významném projektu spolupráce mezi Českou republikou a Státem Izrael, mezi českou a izraelskou společností a mezi křesťany a židy.

Více informací

Den Jeruzaléma (23.5. 2017 Praha)

Vážení přátelé, dovolte nám vás co nejsrdečněji pozvat na slavnostní setkání lidí dobré vůle u příležitosti Dne Jeruzaléma, které proběhne v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě dne 23.5.2017 od 18:00.

Více informací

Ejhle člověk: Ježíš v izraelském umění

V prestižním Izraelském muzeu v Jeruzalémě, mezi jehož nejznámější exponáty patří svitky od Mrtvého moře, byla koncem prosince otevřena mimořádná výstava, jejímž tématem je zobrazování Ježíše židovskými umělci. Zahrnuje díla židovských malířů, grafiků a sochařů od 19. století až do dnešní doby a zkoumá, jak se vyrovnávali s postavou Ježíše.

Více informací

Co se děje v Prostějově?

Co se to děje v Prostějově? Tuto otázku si možná v posledních měsících položila i řada našich čtenářů v souvislosti s kauzou starého židovského hřbitova a stížnostmi na antisemitské projevy. Pokusili jsme se zjistit, oč jde.

Více informací

D. Meron: Postavení Izraele se zlepšuje

Počátkem roku byl jmenován novým izraelským velvyslancem v České republice pan Daniel Meron. Měli jsme možnost s ním hovořit ještě předtím, než se oficiálně ujal svého úřadu, k čemuž došlo po předání pověřovacích listin do rukou prezidenta České republiky v březnu.

Více informací

Jeruzalém je hlavní město Izraele

/img/static/downloads/vyzva_Parlamentu_CR_k_usneseni_o_hl.mst_St._Izrael_-_24042017.pdfNastal čas pojmenovat věci pravými jmény

Česká pobočka ICEJ spolu s Centrem Sion zahajuje veřejnou podpisovou akci na podporu výzvy poslancům Parlamentu ČR, aby přijali usnesení, jímž potvrdí, že považujeme Jeruzalém za hlavní město Izraele. Smyslem naší občanské iniciativy je ukázat poslancům, že tento názor sdílí řada jejich voličů.

Více informací

Chaverut 2017

Město Valašské Meziříčí ve spolupráci s českou pobočkou ICEJ připravilo 13. ročník série programů.

Více informací